Main Menu

plen
A- A A+

Opis programu
Choroby układu krążenia /CHUK/ są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Umieralność z ich powodu w naszym kraju należy do najwyższych w regionie europejskim.
Światowa Organizacja Zdrowia /WHO/ za najistotniejsze czynniki ryzyka powodujące choroby układu krążenia uznała m.in.: nadciśnienie tętnicze krwi, palenie tytoniu, picie alkoholu, niską aktywność ruchową, nadwagę i otyłość, nadmierny stres, nieracjonalne odżywianie się , obciążenia genetyczne. Jeżeli spełniamy te kryteria, a do tego odczuwamy np.: ból w klatce piersiowej, któremu często towarzyszy niepokój, czasami duszność, kołatanie serca, a niekiedy nudności i zawroty głowy – to weźmy udział w tym programie.Kto może wziąć udział w badaniu?
Program skierowany jest do osób obu płci w wieku 35, 40, 45,50 i 55 lat, u których nie rozpoznano chorób układu krążenia i którzy nie korzystali z porad poradni specjalistycznej czy leczenia szpitalnego. O możliwości przeprowadzenia badania profilaktycznego decyduje centrala NFZ przekazując listę Pacjentów, u których możliwa jest profilaktyka.

Zapraszamy do wzięcia udziału w programie.


REJESTRACJA:

Ośrodek Zdrowia w Pilawie tel. 25 685 61 74
Ośrodek Zdrowia Filia w Trąbkach tel. 25 685 48 24

Co nas czeka jeśli zgłosimy się do programu:
- badanie poziomu cholesterolu, trójglicerydów oraz glukozy w surowicy krwi,
- badanie lekarskie,
- pomiar ciśnienia krwi,
- edukacja zdrowotna.

W oparciu o uzyskane na podstawie powyższych badań wyniki, zostaniemy zakwalifikowani do określonej grupy ryzyka wystąpienia choroby i lekarz  określi nam sposób dalszej opieki medycznej. Każdy z Pacjentów otrzyma zalecenia.