Main Menu

plen
A- A A+

26 marca 2018 roku w Rezydencji Belweder Klonowa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie miało miejsce uroczyste podsumowanie kolejnej, IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Podmiotów Branży Medycznej „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”.Galę wręczenia certyfikatów zorganizował Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości. W jej trakcie wyróżniono menedżerów 16 placówek szeroko rozumianego sektora ochrony zdrowia z całej Polski, którzy pozytywnie przeszli procedurę ewaluacyjną w Programie i otrzymali nagrody za nowoczesne, innowacyjne i skuteczne zarządzanie jakością w swoich jednostkach.

Szanowni Państwo,
W związku ze zgłaszanymi przez Państwa problemami z dodzwonieniem się do rejestracji od 1 lutego uruchomiliśmy nowe numery telefonów:

  • rejestracja Ośrodka Zdrowia w Pilawie: 25 6856174 lub 503998753
  • rejestracja Ośrodka Zdrowia - Filii w Trąbkach: 25 6854824 lub 503989887

Zapraszamy do kontaktu z nami.

Opis programu
Choroby układu krążenia /CHUK/ są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Umieralność z ich powodu w naszym kraju należy do najwyższych w regionie europejskim.
Światowa Organizacja Zdrowia /WHO/ za najistotniejsze czynniki ryzyka powodujące choroby układu krążenia uznała m.in.: nadciśnienie tętnicze krwi, palenie tytoniu, picie alkoholu, niską aktywność ruchową, nadwagę i otyłość, nadmierny stres, nieracjonalne odżywianie się , obciążenia genetyczne. Jeżeli spełniamy te kryteria, a do tego odczuwamy np.: ból w klatce piersiowej, któremu często towarzyszy niepokój, czasami duszność, kołatanie serca, a niekiedy nudności i zawroty głowy – to weźmy udział w tym programie.

W związku z opublikowaniem Ustawy z dnia 17 listopada 2016 roku o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz. U., poz. 1869) oraz wprowadzonych zmian w Ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 1793 i 1807) rozszerzeniu uległ krąg osób uprawnionych do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach o kobiety w ciąży i świadczeniobiorców do 18 roku życia, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnych okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, posiadających odpowiednie zaświadczenie.

26 kwietnia 2017 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się Gala Finałowa III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Podmiotów Branży Medycznej „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”. Już po raz trzeci Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości przyznał certyfikaty najbardziej nowoczesnym, innowacyjnym i skutecznym w zarządzaniu jakością placówkom sektora ochrony zdrowia.

Podkategorie